Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Şubat 2023 Cumartesi

Grevler sürüyor: Elektrik üretimi son 30 yılın en düşük seviyesinde

Fransa'da enerji krizi sonrası elektrik üretimi son 30 yılın en düşük seviyesine geriledi. Bununla birlikte enerji sektörü çalışanları da grevde. Grev nedeniyle elektrik üretimi kısıtlandı.

Fransa'da, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle başlayan enerji krizi ve nükleer reaktörlerin birçoğunun bakımdan geçmesi nedeniyle elektrik üretimi 1992'den bu yana en düşük seviyede gerçekleşti. Fransız elektrik iletim şebekesi operatör şirketi RTE'nin açıklamasına göre, elektrik üretimi ülkede son 30 yılın en düşük seviyesine gerileyerek 279 teravatsaat oldu.

Grev kararı alan enerji sektörü çalışanları elektrik üretimini kısıtladı

Fransa'da emeklilik yaşını 62’den 64’e çıkarmayı öngören tartışmalı emeklilik reformuna tepki olarak grev kararı alan enerji sektörü çalışanları elektrik üretimini azalttı. Le Parisien'in haberine göre, ülkenin ana enerji sağlayıcısı olan EDF şirketinin çalışanları Isere, Seine-Maritime, Drome, Manş ve Gravelines'deki nükleer santraller ile Martigues Termik Santrali'nde grev kararı aldı.

Çalışanlar, bu enerji santrallerindeki elektrik üretimi dün geceden itibaren 3 bin megavattan fazla azalttı. Kısılan bu miktar, 3 nükleer reaktörün elektrik üretimine denk geliyor.

Grevler ve gösteriler sürüyor

Öte yandan Genel İş Sendikası (CGT) başta olmak üzere çok sayıda sendika ve bağlı çalışanlar ülke genelinde yüz binlerce kişinin katılmasının beklendiği kitlesel protestoları başlattı. Başkent Paris ile Lille, Rennes, Marsilya, Beziers, Montpellier, Saintes ve Perpignan kentleri dahil 100'den fazla noktada gösteriler düzenlenecek.

Demir yolu çalışanları da grevde

Enerji sektörü çalışanlarının yanı sıra demir yolu çalışanlarının grevde olması nedeniyle ulaşımda büyük aksamalar yaşanması bekleniyor. Sendikalar, başkent Paris'teki gösterilere 500 bin kişinin katılımını hedefliyor.

Geri Dön 18 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN