Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2023 Cuma

Gösteriler nedeniyle bazı sosyal medya platformlarının kısıtlandığı açıklandı

Fransa’da yetkililer, 17 yaşındaki Nael M.’nin polis tarafından öldürülmesinin ardından patlak veren gösterileri kontrol altına almak için bazı sosyal medya platformlarına erişimin kısıtlandığını itiraf etti. 

Gösteriler nedeniyle bazı sosyal medya platformlarının kısıtlandığı açıklandı

Hükûmet sözcüsü Olivier Veran, Fransız kanalı LCI’de yaptığı açıklamada, "Son olaylar sırasında bazı sosyal medya platformlarına bazı özellikleri bir süreliğine kısıtlama zorunluluğu getirdik" dedi.

Veran, kısıtlanan özelliklerden bir tanesinin, göstericilerin bulundukları bölgeleri paylaşmak için kullandığı Snapchat platformunun harita uygulaması olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da, 4 Temmuz’da yaptığı açıklamada, gösteriler çığırından çıkarsa sosyal medyaya erişimin kısıtlanabileceğini söylemiş, Macron’un bu açıklaması muhalefetten sert tepki almıştı.

Nael'i öldüren polis için 1,6 milyon avro toplandı

17 yaşındaki genci öldüren polisin ailesi için aşırı sağcılar tarafından başlatılan bağış kampanyasında toplanan para, 1,6 milyon avroyu aştı. Kurban Nael M.’in ailesi için başlatılan kampanyada ise sadece 350 bin avro toplandı. En şiddetli protestoların yaşandığı kentlerden biri olan Marsilya’da, 27 yaşındaki bir adamın, pazar sabahı ölü bulunduğu ve ölüm sebebinin kalp krizi olarak açıklandığı bildirildi. Savcılık, adamın polis tarafından kullanılan ‘flashball’ isimli bir mermi türüyle öldürüldüğü şüphesiyle soruşturma başlattı. 

Geri Dön 07 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN