Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2023 Çarşamba

Gıda enflasyonunun sonbaharda yavaşlaması bekleniyor

Fransa'da enflasyon nisanda yüzde 5,9'a yükseldi. Yetkililer, enflasyona sebep olan en önemli kalemin gıda olduğunu belirterek, sonbaharda düşüşe geçeceğini öngörüyor.

Ulusal İstatistik Ofisi INSEE’nin verilerine göre, Fransa’da enflasyon nisan ayında yeniden yükselişe geçerek yüzde 5,9’a çıktı. Enflasyondaki artışın en büyük sebebinin gıdadaki zamlar olduğunu söyleyen yetkililer, gıda fiyatlarının yaz sonu itibarıyla düşüşe geçeceği öngörüsünde bulundu.

Fransa’da enflasyon, mart ayında yüzde 5,7’ye düşmüştü. Uzmanlar, nisan ayındaki artışın sebebinin gıda ve hizmet sektörlerindeki fiyat artışları olduğunu belirtti. 

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, gıda ürünlerindeki fiyat artışının yaz ayları boyunca da devam etmesini beklediklerini açıklamıştı. Ticaret ve Turizmden sorumlu bakan Olivia Gregoire de, gıda enflasyonunun yılın ikinci yarısında yavaşlamasını öngördüklerini söyleyerek, ‘İnsanlar eylül ayında tatilden döndüklerinde raflardaki fiyatlarda gözle görülür bir düşüş olduğunu fark edecek’ ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 03 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN