Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ocak 2024 Cumartesi

Gıda atıklarının komposto edilmesi artık zorunlu

Fransa'da Ocak 2024 itibarıyla, gıda ve bitki atıklarının komposto edilmesi zorunlu hâle getirildi.

Yerel yönetimlerin toplayacağı kompostların bir kısmının, kimyasal gübreye alternatif olarak kullanılacağı, bir bölümünün ise biyogaza dönüştürüleceği duyuruldu. Organik atıkların dönüşümünün yapılacağı tesislerin, ülke genelinde yaygınlaşmasından sonra para cezalarının yürürlüğü gireceği bildirildi. 

Söz konusu karardan önce, yalnızca senede beş tondan fazla organik atık üretenlerin çöplerini ayırması gerekiyordu. Organik atıkların belediyelerin dağıttığı özel çöp poşetlerinde ya da toplama noktalarında biriktirilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Avrupa Birliği direktiflerine göre, biyolojik atıkların, 2024’ten itibaren ayrıştırılması gerekiyordu ancak konuya ilişkin bir mecburiyet ve hedef konulmamıştı.

Geri Dön 06 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN