Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2023 Cuma

Fransızların yüzde 29’u, iltica hakkının kaldırılmasını savunuyor

Annency'de Suriyeli mültecinin bıçaklı saldırısı sonrası yapılan ankette, Fransa'da halkın yüzde 29'unun iltica hakkının tamamen kalkmasını istediği belirlendi.

Annecy’de yaşanan bıçaklı saldırının failinin Suriyeli bir mülteci olması, olayla ilgili terör şüphesi olmasa bile, aşırı sağcıları ve göçmen karşıtlarını ayağa kaldırdı. Saldırının ardından yapılan ankete göre, halkın yüzde 29’u Fransa’ya iltica hakkının tamamen kaldırılmasını savunuyor. 

Elabe Enstitüsü’nün BFMTV için yaptığı ankete göre, Fransız halkının yüzde 63'ü Fransa'nın göç ve iltica politikalarının fazla rahat olduğunu düşünüyor. Söz konusu politikaların fazla sert olduğunu düşünenlerin oranı ise yüzde 8.

İltica hakkının devam etmesinden yana olanlar, sol ve merkez sağ görüşlü seçmenler arasında çoğunlukta. Aşırı sağcı Marine Le Pen’i destekleyenlerin yüzde 61’i ise, bu hakkın tamamen kaldırılmasını istiyor. 

Geri Dön 16 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN