Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mart 2024 Cuma

Fransızlar Ukrayna'ya asker gönderilmesine karşı

Fransızların yüzde 76'sı, Ukrayna'ya asker gönderilmesine karşı olduklarını ifade etti.

Fransızlar Ukrayna'ya asker gönderilmesine karşı

Europe 1, CNews ve Le journal de Dimanche kuruluşları adına CSA tarafından yapılan bir çalışmaya göre, Fransızların yüzde 76'sı, Ukrayna'ya asker gönderilmesine karşı olduklarını ifade etti. Katılımcıların yüzde 23’ü asker gönderilmesini desteklerken, yüzde 1’i fikri olmadığını bildirdi. Ankete göre, sol görüşlü seçmenlerin yüzde 37’si, aşırı sağcı seçmenlerin ise sadece yüzde 16'sı Ukrayna'ya asker göndermekten yana olduklarını bildirdi. 

35 yaş altındakilerin yüzde 28’inin ise asker gönderilmesine destek verdiği, 50-64 yaş aralığındaki Fransızlarda bu oran yüzde 14'te kaldığı belirtildi.

Macron yeşil ışık yakmıştı

Fransa’da, 26 Şubat'ta düzenlenen Ukrayna'ya destek konulu konferansta Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Rusya'nın bu savaşı kazanmaması için ne gerekiyorsa yapacağız" ifadelerini kullanmıştı. Macron, Ukrayna'ya asker göndermenin 'ihtimal dışı' bırakılmaması gerektiğine dikkat çekmişti. Ülkede muhalefet, sol partiler ve sivil toplum örgütleri Macron’u savaş çığırtkanlığı yapmakla suçlamıştı. 

Macron'un bu sözlerini eleştiren çok sayıda NATO ve AB üyesi ülke, Ukrayna'ya askeri birlik göndermeyeceğini bildiren açıklamalar yapmıştı.

Geri Dön 01 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN