Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2024 Pazartesi

Fransızlar sokaklara döküldü

Fransa'da halk, aşırı sağın yenilgisini ve sol görüşlü Yeni Halk Cephesi'nin zaferini kutlamak için sokaklara döküldü.

Fransa’da bugün tamamlanan erken genel seçimlerin ikinci turunda birinci olan sol ittifak Yeni Halk Cephesi, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ülke genelinde kutlamalar yaptı. Paris’te toplanan on binlerce kişi, solun zaferini coşkuyla kutladı.

Aşırı sağın yenilgisi, 9 Haziran’dan bu yana Fransa’yı rahatsız eden bekleyişin sona ermesi anlamına geldi. Sol ittifak Yeni Halk Cephesi destekçileri, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından sokaklara döküldü.

Fransa'nın birçok kentinde kutlamalar yapıldı. Başkent Paris’te, toplumsal gösterilerin sembolü hâline gelen Republique Meydanı’nda toplanan binlerce kişi, şarkılar eşliğinde zaferi kutladı. Jean-Luc Melenchon, Stalingrad Meydanı’nda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan iktidarı devretmesini talep etti ve tüm sempatizanlarını Republique Meydanı’ndaki kutlamalara davet etti.

Meydanda toplanan antifaşist ve sol gruplar, aşırı sağ aleyhine sloganlar attı. Gösteride çok sayıda Filistin bayrağı ve "Fransa göçün kumaşıdır" pankartları dikkat çekti. Göstericiler hükûmetin bir an önce istifa etmesini istedi.

Geri Dön 08 Temmuz 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN