Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ekim 2022 Cumartesi

Fransızlar benzin almak için Belçika’ya gidiyor

TotalEnerjies çalışanlarının grev kararı sonrası Fransa’da ciddi bir akaryakıt krizi yaşanıyor. Birçok Fransız, deposunu doldurmak için Belçika’ya gitmeye başladı.

Fransa’da rafineri işçilerinin grevinin yol açtığı akaryakıt krizi sürüyor. Sendikalar, dün akşam enerji devi TotalEnergies ile maaş zamlarını görüşmek için masaya oturdu, ancak müzakerelerden hiçbir sonuç alınamadı. CGT sendikası temsilcisi Alexis Antonioli, masadaki tekliflerin açık şekilde yetersiz olduğunu söyledi. Bu nedenle işçiler, hükûmetin zorla çalıştırma prosedürü başlatmasına rağmen greve devam etmekte kararlı. 

Grev nedeniyle her 3 benzin istasyonundan birinde tedarik sorunu yaşanıyor, benzin ve dizel fiyatları da önemli ölçüde arttı. Fransızlar, bu nedenle araçlarının deposunu doldurmak için Belçika’ya gitmeye başladı. Geçen ay durum tam tersiydi, Belçikalılar Fransa’da akaryakıt daha ucuz olduğu için depolarını doldurmaya Fransa’ya gidiyordu. 

Öte yandan iki Fransız sivil toplum kuruluşu, TotalEnergies şirketi hakkında ‘savaş suçlarına ortak olmaktan’ suç duyurusunda bulundu. Şirket, Rusya’ya Ukrayna’yı bombalayan Rus savaş uçaklarında kullanılan yakıtı sağlamakla suçlanıyor. 

Geri Dön 15 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN