Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Temmuz 2023 Cumartesi

Fransız kabinesinde değişiklik

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, protesto, ayaklanma ve grevlerle geçen ikinci görev döneminde Bakanlar Kurulu kabinesinde değişikliğe gitme kararı aldı.

Fransız kabinesinde değişiklik

Macron, değiştirileceği düşünülen Başbakan Elisabeth Borne ile yola devam etme kararı aldı, Eğitim Bakanı, İçişleri Bakanı ve Sağlık Bakanı başta olmak üzere sekiz bakanı ise kendine ve Başbakan Borne’a yakın isimlerle değiştirdi. 

Dikkat çeken değişiklikler

İlk siyahi Eğitim Bakanı Pap Ndiaye görevden alındı. Yerile 34 yaşındaki Gabriel Attal getirildi. Attal, hâlihazırda Kamu Hesapları Bakanlığı görevini yürütüyordu.

Playboy dergisine verdiği pozla gündeme gelen İçişleri Bakanı Marlene Schiappa da görevden alındı. Yerine Başbakan Borne’un özel kalem müdürü Aurelien Rousseau getirildi.

Her 3 kişiden 2'si Macron'dan memnun değil

Cumhurbaşkanı Macron’un popülaritesi, nisan ayındaki anketlerde dibe vurmuştu. Nisan ayındaki Ipsos anketine katılanların yüzde 28’i Macron’dan memnun olduğunu söylemişti. Bu oran, temmuz başında yapılan ankette yüzde 30’a yükseldi. Son ankete göre halkın yüzde 66’sı ise Cumhurbaşkanı’ndan memnun değil. 

Geri Dön 22 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN