Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ekim 2022 Perşembe

Fransız çimento devi Lafarge IŞİD’e yardım suçunu kabul etti

Fransız çimento şirketi Lafarge, Suriye’de iç savaş çıkmasının ardından ülkedeki faaliyetlerini devam ettirebilmek için terör örgütü IŞİD’e finansman sağladığını kabul etti.

Lafarge, ABD’de görülen davada, terör örgütü IŞİD’e yardım etme suçunu kabul etti ve 777,8 milyon avro para cezasına çarptırıldı. Bu, bir şirketin terör örgütüne maddi yardım sağlamak suçundan ödediği en yüksek para cezalarından biri oldu. 

Lafarge hakkında Fransa’da görülen dava ise sürüyor. Şirket, ‘terörizmi finanse etmek’, ‘başkalarının hayatını tehlikeye atmak’ ve ‘insanlığa karşı suça ortak olmak’ suçlamalarıyla yargılanıyor. 

Bununla birlikte sol görüşlü Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi’nden Milletvekili Clementine Autain, Macron hükümetini, Lafarge’ın IŞİD’e yaptığı ödemeleri görmezden gelmek ve yaşananlar karşısında sessiz kalmakla suçladı. 

Geri Dön 20 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN