Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Ocak 2024 Salı

Fransız çiftçiler de sokaklara indi

Almanya’da başlayan çiftçi protestoları Fransa’ya da yayıldı. Ülkenin güneybatısındaki Toulouse kentinde binlerce çiftçi A64 otobanını kapattı.

Tarn-et-Garonne şehrinde, Golfench nükleer santralinin giriş çıkışları bloke edildi. Çiftçiler sonumuz sizin açlığınız olacaktır sloganları attılar, yeni Başbakan Gabriel Attal ile görüşme talep ittiler. Başbakan Attal, çiftçi sendikalarıyla en kısa sürede görüşme yapılacağını açıkladı. 

Çiftçiler, Avrupa Birliği’nin dayattığı çevre normlarına ayak uydurmak için yapılan düzenlemeleri ve maliyet artışlarını eleştirdi. Tarım Bakanı Marc Fesneau, Ulusal Meclis’te görüşülmesi planlanan tarımla ilişkili yasa tasarısını iki hafta sonraya ertelendiğini bildirdi. 

Almanya’da başlayan, Fransa’ya da sıçrayan protesto dalgasına, Hollanda, Romanya ve Polonya’daki çiftçiler de destek verdi.

Fransa’da aktif çalışan nüfusun yüzde 1,9’u çiftçilerden oluşuyor.

Geri Dön 23 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN