Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Eylül 2023 Cuma

Fransız bakandan kadın muhabirlere: Neden üstsüz değilsiniz?

Adalet Bakanı Eric Dupont-Moretti, bir kadının aşırı sıcaklarda üstsüz gezdiği için ceza almasının ardından, "Hiçbir kadın gazeteci benimle röportaja üstsüz gelmedi. Hava yeterince sıcak değil miydi?" dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu, Fransa’nın Auvergne-Rhone-Alpes bölgesinde üstsüz dolaşan bir kadına, ‘cinsel teşhircilik’ suçlamasıyla para cezası kesilmişti. Kadın, "Çok sıcak bir gündü. Pek çok erkeğin yaptığını yaptım ve sokakta üstsüz yürüdüm" diyerek kendini savunmuştu. 

Kadına para cezası kesilmesi, geniş çevrelerden tepki toplamış ve protestolara yol açmıştı. 

Bakan, olayın yaşandığı bölgede düzenlediği basın toplantısına katılan kadın muhabirlere ithafen, “Benimle röportaj yapan kadın gazetecilerin hiçbirinin üstsüz olmadığını fark ettim. Yeterince sıcak değil miydi?” şeklinde konuştu. 

Bakanın bu sözleri, başta sendikalar ve gazeteciler olmak üzere çok sayıda kişi tarafından ‘uygunsuz’ ve ‘cinsiyetçi’ bulunarak eleştirildi. Basın sendikaları, bakanın sözlerinin ‘şaka bile olsa kabul edilemez’ olduğunu savundu. 

Dupont-Moretti’nin sözcüsü, bakanın sözlerinin bağlamından uzaklaştırılarak alakasız bir tarafa çekildiğini söyledi, bakanın eleştirilerden dolayı ‘üzgün’ olduğunu aktardı. 

Geri Dön 01 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN