Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2023 Salı

Fransız Bakan: Twitter, yasalara uymazsa Avrupa’da yasaklanabilir

Fransa’nın Dijitalleşme ve Telekomünikasyondan Sorumlu Bakanı Jean-Noel Barrot, Twitter'ın, kurallara uymamayı sürdürmesi durumunda ülkede ve Avrupa Birliği’nde yasaklanabileceğini açıkladı. 

Avrupa Birliği’nin 25 Ağustos 2023’te yürürlüğe girecek ‘Dezenformasyonla Mücadele Yasası’ kapsamında, Twitter ve benzeri sosyal medya platformlarının yasa dışı ve yanıltıcı içerikleri, ve reşit olmayanları hedef alan reklamları kaldırması zorunlu olacak. Bu kurallara uymayan platformlar, yıllık gelirinin yüzde 6'sına kadar para cezası riskiyle karşı karşıya kalacak.

Fransız Bakan, "Twitter gibi bir sosyal ağın, toplumsal tartışmalarımıza ve demokrasimize müdahale etmesi riskini alamayız" ifadelerini kullanarak, AB tarafından belirlenen kurallara uymazsa Twitter’ın Avrupa genelinde yasaklanabileceğine işaret etti.

Bakan, ChatGPT gibi yapay zeka programları için de, bu programların kullanım alanlarını kısıtlayan bir yasal çerçeve belirlenmesi gerektiğini vurguladı. 

Geri Dön 30 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN