Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2024 Cuma

Fransa’nın denizaşırı topraklarında OHAL: TikTok yasaklandı

Fransa'nın denizaşırı topraklarından Yeni Kalkedonya'da, 10 yıldır adada yaşayan Fransızların oy kullanmasını öngören yasa teklifi sonrası sokaklar savaş alanına döndü.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, OHAL ilan edildiği, adaya asker sevk edildiği ve TikTok’un yasaklandığı duyuruldu. Halka açık tüm toplantıların yasaklanırken, ada genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi, ana havaalanı tüm uçuşlara kapatıldı. Pazartesi günü başlayan, salı günü şiddetlenen çatışmalarda, dört kişinin öldüğü ve 300’den fazla kişinin yaralandığı açıklandı. Sokak çatışmalarında, araçların kundaklandığı, dükkanların yağmalandığı ve güvenlik güçlerine ateş açıldığı aktarıldı. OHAL kapsamında, kamu güvenliğine tehdit oluşturabilecek kişilerin ev hapisine alınacağı, arama yapılabileceği ve silahlara el konulabileceği bildirildi.

Fransa Başbakanı Gabriel Attal, "Şiddete sıfır tolerans“ mesajını verdi. Fransa denizaşırı topraklarında OHAL gibi tedbirleri en son 1985 yılında almıştı. Yeni Kaledonya'da yaşanan şiddet olayları, Fransız Meclisi'nde görüşülen ve bölgede 10 yıldır yaşayan Fransız vatandaşlarının eyalet seçimlerinde oy kullanmasını öngören yasa teklifi nedeniyle başladı.

Geri Dön 17 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN