Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Aralık 2022 Cumartesi

Fransa’da ötanazi tartışılıyor

Fransa’da halkın arasından rastgele seçilen farklı sosyal sınıf, yaş ve coğrafi kökenlerden 150 kişiden oluşan konsey, ötanazi ve tıbbi yardımlı intiharı tartışmaya başladı.

2023 mart ayına kadar devam edecek müzakereler sonucunda, ülkenin ötanazi yasalarında değişikliğe gidilip gidilmeyeceğine karar verilecek.

Fransa’da şu anda ‘pasif ötanazi’, yani tedavinin kişiye yardımcı olmadığı durumlarda hastanın hayatını uzatacak olan tedavi işlemlerinin durdurulması yasal. Bir sağlık çalışanının, ilaç enjekte ederek hastanın ölmesine yardımcı olması, yani ‘aktif ötanazi’ ise yasa dışı. Kamuoyu anketlerine göre halkın yüzde 78’i ‘ölme hakkının’, yani aktif ötanazinin yasallaştırmasını savunuyor. Ancak etik uzmanları, böyle önemli bir konuda kamuoyunun fikrinin ölçü olmaması gerektiğini düşünüyor. 

Sol partiler, tedavi edilemez hastalıkları olan ve acısı dayanılmaz hale gelen hastalar için ‘onurlu bir ölüm’ hakkını savunuyor. Sağ ve aşırı sağ ise aktif ötanaziye büyük ölçüde karşı.

Geri Dön 10 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN