Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2024 Perşembe

Fransa’da orman yangını: 600 hektar küle döndü

Güney Fransa’nın Maures Dağları’nda, 11 Haziran akşamı şiddetli rüzgarın etkisiyle başlayan orman yangını 600 hektar alanı kül etti.

Fransa’da orman yangını: 600 hektar küle döndü

İtfaiye ve Kurtarma Hizmeti Müdür Yardımcısı Albay Frédéric Gosse, AFP’ye yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde rüzgarın durması ve sıcaklıkların düşmesiyle durumun iyileştiğini belirtti. Yangının çıkış nedeni hakkında soruşturma başlatıldı.

Yangın, Saint-Tropez’in arka bölgelerindeki Vidauban kasabasında, yerel saatle 15.00 civarında başladı. Yangına yaklaşık 150 araçla desteklenen 440 itfaiyeci ve çevre illerden gelen 290 itfaiyeci müdahale etti. Plan-de-la-Tour kasabasındaki üç mahalle ve Vidauban’daki iki bölge tahliye edildi ve tahliye edilenler çevre köylere yerleştirildi. Bazı yollar da trafiğe kapatıldı.

Güney Fransa, yaz aylarında sıklıkla büyük yangınlarla mücadele ediyor. 2021 yılında Saint-Tropez’in arka bölgelerinde çıkan yangın 7 bin hektar alanı yok etmiş, iki kişi hayatını kaybetmiş ve 10 bin kişi tahliye edilmişti. Avrupa Komisyonu'nun 2023 raporuna göre, Avrupa Birliği genelinde yarım milyon hektar alan yangınlar nedeniyle zarar gördü.

Météo France’in yayımladığı orman yangını bülteni, Akdeniz kıyıları ve Korsika’nın tamamını yangın tehlikesi açısından sarı alarm seviyesinde gösteriyor.

Geri Dön 13 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN