Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Şubat 2023 Çarşamba

Fransa’da ikinci grev dalgası

Fransa’da hükûmetin emeklilik reformunu protesto eden çalışanlar bu ay ikinci kez greve gitti. 

Ülkenin en büyük 8 sendikasının çağrısı üzerine greve giden çalışanlar, öğleden sonra protesto için sokaklara indi. Grevler nedeniyle özellikle toplu ulaşım durma noktasına geldi. Paris Belediyesi, grevlere destek amacıyla Belediye Binası’nın kapılarını bir günlüğüne kapadı. 

Ülke genelinde yaklaşık 250 gösteri düzenlendi. Paris’te düzenlenen protestoda, ‘Bakım evlerinde 60 yaşındaki sakinlere 64 yaşındaki çalışanlar bakacak: Teşekkürler Macron’ yazılı bir pankart açıldı. Pankartın sahibi 59 yaşındaki hemşire Sylvie Pécard RFI’ye konuştu, "Yakında hastalarla bakıcılar arasındaki farkı anlayamacaksınız" dedi. 

Hükûmetin emeklilik reformu

Hükûmet, emeklilik kasasındaki açığı kapamak için emeklilik yaşını 62’den 64’e çıkarmayı planlıyor. Sol partiler ve sendikalar ise kasadaki açığın şirketlerden ve süper zenginlerden alınan verginin artırılmasıyla kapatılmasını savunuyor. 

Başbakan Elisabeth Borne, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamda, emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasının ‘tartışmaya kapalı’ olduğunu söylemişti. Ancak sendikalar ve protestocular, bunun aksini kanıtlamakta kararlı.

Geri Dön 01 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN