Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Nisan 2023 Cumartesi

Fransa'da her 10 kişiden biri göçmen

Fransa İstatistik ve Ekonomik Araştırma Enstitüsünün (INSEE) 2021 verilerine göre, Fransa’da yaşayan her 10 kişiden biri göçmen. Göçmenlerin büyük bölümünün Kuzey Afrika’dan geldiği kaydedildi. Türkler ise, ülkedeki göçmen nüfusun yüzde 3’ünü oluşturuyor. 

Rapora göre, göçmenlerin istihdam oranı yüzde 62 ile Fransızlara göre yüzde 10 daha düşük. Bu oran, Türkiye’den ve Orta Doğu’dan gelen kadın göçmenlerde ise yüzde 45’e iniyor. Bunun sebebi ise, göçmenlerin iş hayatında daha fazla ayrımcılıkla karşılaşması, daha zor işlerde çalışıp daha düşük ücret alması. 

Göçmenler arasında dindar olma eğilimi daha yüksek 

Rapor, ayrıca göçmenlerin Fransızlara göre daha dindar olma eğilimde olduğunu ortaya koydu. Verilere göre, göçmenler arasında bir dine mensup olanların oranı, göçmen olmayanlara göre iki kat daha fazla. 

Geri Dön 01 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN