Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Ocak 2023 Pazar

Fransa’da haftanın öne çıkanları

Bu hafta Fransa gündeminde öne çıkanları sizin için derledik…

Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne saldırının yankıları sürüyor: 23 Aralık günü başkent Paris’teki Ahmet Kaya Kültür Merkezi’ne silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Saldırının yankıları ise sürüyor. Savcılık tarafından yapılan açıklamda saldırganın ‘ırkçı’ olduğu söylendi. Ancak buna şüpheyle yaklaşanlar var. Avrupa’nın birçok kentinde eylemler yapıldı. Eylemlerde çok sayıda kişi yaralanırken onlarca kişi de gözaltına alındı. Saldırgan ‘cinayet’ ve ‘cinayete teşebbüs’ suçlamalarıyla yargılanacak.

Haberin detayları

Sağlık Bakanı hekimlere tepki gösterdi: Pratisyen hekimler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve muayene ücretlerinin artırılması talebiyle greve gitti. Sağlık Bakanı François Braun ise sağlık sisteminin çeşitli salgınlar nedeniyle zor durumda olduğu gerekçesiyle hekimlere tepki gösterdi. “Doğru zaman değil” ifadelerini kullandı.

Haberin detayları

Esrarengiz hayırsever para dolu zarflar dağıttı: Kuzey Fransa’da kimliği belirsiz bir hayırsever 30 köy ve kasaba belediyesine toplamda 12 bin avro tutarında içi para dolu zarflar dağıttı. Zarfların her birininin içinde en az 350 avro vardı. Belediyeler, parayı kas-sinir hastalıklarıyla mücadele eden Telethon organizasyonuna bağışladı.

Haberin detayları

Geri Dön 01 Ocak 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN