Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

Fransa'da grev günü

Fransa’da emeklilik reformuna karşı çıkan sendikalar, bugün birçok sektörde greve gidiyor. Özellikle toplu taşıma durma noktasına gelebilir.

Fransa’da emeklilik yaşının 62’den 64’e çıkarılmasını öngören reforma karşı çıkan sendikalar, 19 Ocak Perşembe günü için yurt çapında grev ve protesto çağrısında bulunmuştu. 

Çok sayıda sektöre yayılacak grevlerin, özellikle toplu ulaşımı durma noktasına getirmesi bekleniyor. Devlet demir yolu şirketi SNCF ve Paris ve çevresini içine alan Ile-de-France bölgesinde hizmet veren RATP çalışanlarının bugünkü greve katılacaklarını duyurması üzerine, Fransız basını, perşembe gününü ‘kara gün’ olarak adlandırdı. Ulaşım Bakanı Clement Beaune, vatandaşları evden çalışmaya ve acil olmayan yolculuklarını ertelemeye çağırdı. 

Eğitim ve enerji sektörlerinde çalışanların da grevlere katılması bekleniyor; okulların kapanması ve bazı bölgelerde kısa süreli elektrik kesintileri yaşanması ihtimaller dahilinde.

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN