Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Mart 2023 Salı

Fransa’da emeklilik reformuna karşı altıncı seferberlik günü

Fransa’da emeklilik yaşının 62’den 64’e çıkarılmasına karşı çıkan işçiler, bugün ülke genelinde greve gidecek. 

Fransız medyasının ‘Kara Salı’ olarak adlandırdığı grev gününde, toplu taşıma, eğitim, havayolu ve enerji başta olmak üzere çok sayıda sektörden işçi ülke çapında iş bırakma eylemi yapacak. 

Grev nedeniyle özellikle tren seferlerinde büyük aksaklık yaşanacağı, bazı bölgelerde toplu ulaşımın tamamen durma noktasına geleceği öngörülüyor. Ulaştırma Bakanı Clement Beaune, insanları mümkünse evden çalışmaya çağırdı, 'Ulaşıma güvenenler büyük zorluk yaşayacak. Yarın, geçirebileceğimiz en zor günlerden biri olacak’ ifadelerini kullandı. 

Paris Charles-de-Gaulle Havalimanı, grev nedeniyle salı günkü uçuşların yüzde 20’sinin iptal edildiğini duyurdu. Birçok Fransız hava yolu da 7-8 Mart tarihlerindeki uçuşlarının yüzde 20 ila 30’unu iptal etti.

Başta başkent Paris olmak üzere çok sayıda bölgede protestolar düzenlenecek. İstihbarat, protestolar çerçevesinde 1,5 milyona yakın kişinin sokağa inmesini beklerken sendikalar bu sayının daha yüksek olacağı görüşünde. 

Geri Dön 07 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN