Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Şubat 2024 Cuma

Fransa’da dijital ehliyet dönemi

Fransa'da sürücülerin ehliyet taşıma zorunluluğu bitiyor. Dijital ehliyete geçiş başladı.

Fransa’da İçişleri Bakanlığı, dijital ehliyet döneminin başladığını duyurdu. Düzenlemeler kapsamında, sürücülerin ehliyet taşıma zorunluluğun sona erdiği, sürücülerin telefonlarına yükledikleri dijital ehliyeti ibraz etmelerinin yeterli olacağı açıklandı. Ancak kullanmanın şimdilik zorunlu olmadığı belirtildi.

Sürücülerin dijital ehliyetlerine France Identity uygulaması üzerinden ulaşabileceği, ayrıca ceza puanlarının da dijital ortamda kontrol edilebileceği aktarıldı. Fransa’da biyometrik kimlik kartını kullananların dijital ehliyete sahip olabileceği belirtildi. Ülke genelinde 17 milyon kişinin ise elektronik kimlik kartı bulunuyor. 

Fransa’da dijital ehliyet ilk kez geçtiğimiz yıl pilot proje kapsamında belirli bölgelerde uygulanmıştı. Şubat 2024 itibarıyla da ülke genelinde kullanılmaya başlandı. 

Geri Dön 16 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN