Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Mart 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta da emeklilik reformu vardı. Macron hükûmeti, 

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın Cahors kentinde, Orion23 tatbikatının son aşaması yapıldı. Askerler şehir merkezinde tatbikat yaparken, siviller gündelik hayatına devam etti.

Hükûmetin emeklilik reformunu protesto eden temizlik işçileri başkent Paris'te dört gündür çöp toplamayınca yığınlar oluştu. Bakan Gabriel Attal, bunun halk sağlığını tehdit ettiğini ileri sürerek 'zorla işe dönme' prosedürünün uygulanabileceğini söyledi.

Ünlü piyanist Fazıl Say, başkent Paris’teki Olympia Konser Salonu’nda dün akşam Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için dayanışma konseri verdi. 

Ulusal Meclis Başkanı Yael Braun-Pivet, emeklilik reformuna ilişkin nihai yasa tasarısını hazırlamak için görevlendirilen Karma Komisyon’un müzakerelerinin canlı olarak yayımlanmasına ilişkin talebi reddetti. 

Hükûmeti, ülke çapında sert bir direnişle karşılaşan emeklilik reformunu mecliste oylama olmadan parlamentodan geçirmek için anayasanın tartışmalı 49/3 numaralı maddesini devreye soktu. 

Geri Dön 19 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN