Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Ocak 2023 Pazar

Fransa’da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta yine emeklilik reformu ve polis şiddeti vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Fransa’da bu hafta neler yaşandı?

Fransa’nın gündeminde bu hafta da emeklilik yaşını 62'den 64'e yükseltmeyi öngören emeklilik reformu vardı. Hükûmet de eylemciler de geri adım atmıyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana şiddetlenen eylemlerde bir eylemci polisin coplu saldırısı sonucu testislerini kaybetti. Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine polis hakkında soruşturma başlatıldı. Emeklilik reformunun yansıması olarak ülkedeki grev dalgası da sürüyor. Birçok sektörde çalışanlar iş bırakıyor. Bu hafta da petrol rafinerileri, liman ve enerji sektörü işçilerinin büyük kısmı greve çıktı. Önümüzdeki salı (31 Ocak 2023) ülke çapında grev ve protesto günü planlanıyor. Sosyalist Partili Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo da sembolik bir destek olarak salı günü belediye binasının kapılarını kapama sözü verdi.

Polis tartışmaları yalnızca protestoculara uygulanan şiddetle sınırlı değil. Paris’in 11’inci bölgesinde bir kişi, polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti. Ölen şahsın elindeki silahın sahte olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Darmanin hakkında tecavüz iddiaları vardı. İddialar hakkında takipsizlik kararı verildi, istinaf kararı onadı. Ancak davacı konuyu bir üst mahkemeye taşıyacak. Avukat, davayı Yargıtay’a ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıyacaklarını açıkladı. Bakan, suç duyurusunda bulunan kadınla ilişkisi olduğunu kabul etmiş ancak tecavüz suçlamasını reddetmişti.

Geri Dön 29 Ocak 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN