Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2024 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta; genel seçimlerin ikinci turu, EURO 2024'te gelen yarı final ve işsizlik refomunun askıya alınması vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa bugün, genel seçimlerin ikinci turu için sandık başında. Seçim için 30 bin polis ve jandarma görevlendirildi. Şiddet olaylarına 'sıfır tolerans' gösterileceği açıklandı. Seçimlerin ikinci turu öncesi yapılan son anketlere göre; aşırı sağ ittifak, tek başına gereken salt çoğunluğa ulaşamayabilir.

Fransa yarı finalde

EURO 2024'ün son 16 turunda Belçika'yı 1-0 mağlup eden Fransa, çeyrek finale yükseldi. Fransa'nın çeyrek finaldeki rakibi, Slovenya'yı penaltılarda eleyen Portekiz oldu. Portekiz'i de penaltılarda deviren Fransa yarı finale yükseldi. Fransa'nın yarı finaldeki rakibi İspanya olacak. Fransa'nın finale çıkması hâlinde olası rakipleri Hollanda ve İngiltere.

Rapor: Seine Nehri yüzmek için yeterince temiz

Başkenti Paris'te düzenlenecek Olimpiyat Oyunları'na üç hafta kala Seine Nehri'nin su kalitesi Avrupa normlarına uygun hâle geldi. 24 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında yapılan ölçümler, nehrin su kalitesinin Avrupa Birliği standartlarını karşıladığını gösterdi. Önceki hafta yoğun yağışlar nedeniyle su kalitesi yetersizdi, ancak yazın gelmesiyle su kalitesi arttı. Olimpiyat Oyunları ve nehrin su kalitesini artırmak için Paris bölgesinde yaklaşık 1,4 milyar avroluk yatırım yapıldı.

Türk düğününe silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı

Fransa'nın Almanya sınırındaki Thionville kentinde bir Türk düğününe silahlı saldırı düzenlendi. Olayda ölü sayısı 2'ye yükselirken, 4 kişi de ağır yaralandı. Savcılık, yüzü maskeli ve siyah giyimli üç saldırganın, iki kalaşnikof ve bir av tüfeğiyle "Eden Palace" adlı düğün salonunun önündeki üç kişiye, ardından salonun girişindeki iki kişiye ateş açtığını bildirdi.

İşsizlik sigortası reformu askıya alındı

Hükûmet, Parlamento seçimlerindeki başarısızlık sonrası, 1 Temmuz'da yürürlüğe girmesi planlanan yeni işsizlik sigortası reformunu askıya aldı. Başbakan Gabriel Attal, reform kararını yayımlamayacaklarını ve mevcut kuralların aynen devam edeceğini duyurdu. Attal, işsizlik sigortasıyla ilgili mevcut tazminat kurallarının yürürlükte kalacağını belirtti. Reform, işsizlik sigortasına erişim koşullarının sertleştirilmesini ve azami sürenin azaltılmasını öngörüyordu.

Geri Dön 07 Temmuz 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN