Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Nisan 2024 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta; göç, konut krizi ve Macron'un AB'ye silahlanma çağrısı vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'da hem büyük şehirlerde hem de kırsal alanlarda konut krizi giderek büyüyor. Abbe Pierre Vakfı'nın verilerine göre; evsizlerin sayısı, 2023 yılında ciddi biçimde artarak 330 bini aştı.

Hükûmetten 'şrinkflasyon' hamlesi

"Şrinkflasyon", yani fiyatı sabit tutarken ürün miktarını azaltma uygulaması son zamanlarda artış gösterince, hükûmet harekete geçti. 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek yasayla birlikte; marketlere, 'fiyatı aynı tutarak ürün miktarını değiştirme' (şrinkflasyon) uygulamasını açıkça bildirme zorunluluğu geliyor.

Manş Denizi’nde göçmen teknesi battı: 1’i çocuk 5 ölü

Fransa’dan İngiltere’ye gitmek isteyen göçmenlerin umuda yolculuğu faciayla sona erdi. Fransa Sahil Güvenliği’nden yapılan açıklamada, Manş Denizi açıklarında, dün düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir tekne battı. 110 kişinin bulunduğu teknede, 1’i çocuk olmak üzere 5 kişi yaşamını yitirdi. Teknenin Fransa’nın Wimereux sahilinden yola çıktığı tespit edildi.

Çocukları suça karışan aile sosyal konuttan atıldı

Val d'Oise bölgesinde, çocukları suç faaliyetlerine karıştığı için bir aile, yaşadıkları sosyal konuttan çıkarıldı. Ailenin çocukları, gasp, organize suç örgütüne üyelik, uyuşturucu kaçakçılığı ve eğitim kurumlarına zarar verme gibi suçlarla ilişkilendirildi. İçişleri Bakanlığı, mevcut yasal düzenlemelere dayanarak, suça bulaşan çocukların ailelerinin sosyal konutlardan çıkarılabileceğini belirtti. Bölge valiliği ise, ailenin toplumun huzurunu bozduğu gerekçesiyle yapılan tahliyenin doğruluğunu savundu.

Sosyal yardımlarda ikâmet süresi uzatıldı

Fransa hükûmeti, sosyal yardım alabilmek için gereken ikâmet süresini uzattığını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni düzenlemeye göre, Ocak 2025'ten itibaren sosyal yardım talebinde bulunacak kişilerin Fransa'da en az 9 ay ikâmet etmiş olmaları gerekecek. Daha önceki kurallarda bu süre 6 ay olarak belirlenmişti.

Macron'dan AB'ye silahlanma çağrısı

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Avrupa ölüyor" diyerek Avrupa Birliği'ne silahlanma çağrısında bulundu. Macron, başkent Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşmada, Avrupa Birliği'ne silahlanma çağrısında bulundu, "Rakiplerimizle rekabet edebilmek için daha fazlasını yapmalıyız" diye konuştu.  Avrupa’nın rakipleri karşısında güç kaybettiğine dikkat çeken Macron, "Güçlü bir Avrupa hayalinin çok uzağındayız ve bu bizi dağılmaya sürükleyebilir" diye konuştu.

Geri Dön 28 Nisan 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN