Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Kasım 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta; ekstrem hava olayları, polise yönelik yüz tanıma sistemini yasa dışı kullandığı suçlaması ve inşaat sektöründeki kriz vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa, geçtiğimiz haftalarda 3 kişinin ölümüne neden olan Ciaran Fırtınası’nın ardından bu kez; aşırı yağmur, sel ve su baskınlarına teslim oldu. Yağış ve fırtına nedeniyle 10 bölgede turuncu kodlu alarm verildi.

"Yüz tanıma sistemi yasa dışı kullanılıyor" iddiası

Araştırma sitesi Disclose, Fransız polisinin Briefcam isimli yüz tanıma yazılımını 8 yıldır yasalara aykırı şekilde kullandığını iddia etti. Güvenlik güçlerinin, 2015 yılında, İsrailli şirketten yüz tanıma yazılımını gizlice satın aldığı ileri sürüldü. Araştırma şirketi, iddialarını, ulusal polis departmanı iç yazışmaları ve belgelerine göre ortaya çıkardığını duyurdu. Uzmanlar, parlamentoda yapılan yasalarla, yüz tanıma sisteminin daha geniş çaplı kullanımına zemin hazırlandığını ve 2024 Paris Olimpiyatlarda kullanımının önünü açtığı kanaatinde. Sistemin, 100’den fazla polis merkezinde kullanıldığı da doğrulandı.

Esad'a tutuklama emri

Fransa'da Mahkeme, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın insanlığa karşı savaş suçuna ortaklık ettiğine hükmetti. Kararın, 2013'te Suriye'nin Doğu Guta bölgesinde, 1.400 sivilin ölümüne neden olan kimyasal saldırı nedeniyle verildiği duyuruldu. Tutuklama emrinin, Esad'ın kardeşi Mahir Esad ve iki silahlı kuvvetler generalini de kapsadığı açıklandı. 

AFP'ye 'yeterince İsrail yanlısı değilsin' suçlaması

AFP haber ajansı CEO’su Fabrice Fries, 'yeterince İsrail yanlısı yayın yapmamakla' suçlandı. Fries’in yayın politikalarında Hamas’ı, Avrupa Birliği, ABD ve İsrail tarafından terör örgütü olarak tanımlaması Senato’da sert eleştirildi. AFP haber ajansı, Yahudi karşıtlığını tırmandırmakla itham edildi. Fries, konuya ilişkin ifade vermek üzere Senato'ya çağrıldı.

Macron İsviçre'nin tarafsızlığına saygı duyuyor

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise İsviçre’ye resmi bir ziyarette bulundu. Macron, İsviçre yapımı silahların Ukrayna'ya yeniden ihraç edilmesinin reddedilmesine ilişkin, "İsviçre'nin tarafsızlığına saygı duyuyorum" yorumunda bulundu.

İnşaat krizi büyüyor: 150 bin inşaat işçisi işini kaybedebilir

Fransa İnşaat Federasyonu, yeni yapılan inşaatlarda yaşanan mali krizin sektörü darboğaza sürüklediğini açıkladı. Federasyon Başkanı Olivier Salleron, 2024 yılında sektörün daralabileceğini, 2025 yılında 150 bin inşaat işçisinin işini kaybedebileceğini açıkladı. 

Geri Dön 19 Kasım 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN