Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Ekim 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta; sahte bomba ihbarları, İsrail-Filistin çatışması ve Olimpiyat projelerinde çalışan işçilerin grevi vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa’da bu hafta sahte bomba ihbarları gündemdeydi. Paris'te dünyaca ünlü Louvre Müzesi, bomba ihbarı nedeniyle tahliye edilerek kapatıldı. Versailles Sarayı da bomba alarmı nedeniyle tahliye edildi. Ardından Fransa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Lille, Bron, Nice, Nantes, Toulouse ve Beauvais'daki havalimanlarının bomba ihbarı nedeniyle tahliye edildiğini, ikinci bir emre kadar uçuşların durdurulduğunu bildirdi. Perşembe günü ise gelen bomba ihbarı nedeniyle 4 havalimanı daha tahliye edildi. Bordo, Nant, Lille, Montpellier kentlerindeki havalimanlarında geniş çaplı aramalar da yapıldı. Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, bomba ihbarlarıyla ilgili 22 soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Filistin'i destekleyen sol partiye 'terörü övdün' soruşturması

Solcu Yeni Anti-Kapitalist Parti (NPA) Filistin'e destek açıklamaları nedeniyle "terörü övme" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Parti, İsrail yönetiminin işgal karşıtlarını 'sonsuz bir döngüde yok etme' stratejisi izlediğini belirterek, "Bu kez saldırı direniş tarafından geldi" demişti.

İsrail’e istihbarat desteği

Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, İsrail'e istihbarat desteğinde bulunduklarını açıkladı. Krizin Gazze şeridinde tırmandığına dikkat çeken Lecornu, ülkesinin, İsrail-Filistin meselesinde iki devletli çözümden yana tutum sergilemeyi sürdüreceğinin altını çizdi.

Macron, Gazze’deki hastane saldırısını kınadı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesine düzenlenen saldırıya sert tepki gösterdi. Macron, hiçbir gerekçenin bir hastaneye yapılan saldırıyı haklı çıkaramayacağını söyledi. 

Paris'te Filistin'e destek eylemi

Başkent Paris'te on binlerce kişi, Filistin ile dayanışma için alanlara indi. Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı gösteride, “Özgür Filistin” sloganları atıldı. Fransa polisi 'soykırımı durdurun' çağrısında bulunan protestocuları meydandan zorla çıkardı. Göstericilerin üzerine biber gazı sıkıldı. Yerel mahkeme, Filistin ile ilgili gösterilere yönelik toplanma yasağını kaldırdı.

Olimpiyat projelerinde çalışan işçiler grevde

2024 Paris Olimpiyatları’yla ilgili projelerde çalışan yüzlerce taşeron işçi greve gitti. Çoğu Afrika asıllı yaklaşık 500 göçmen işçi, Paris’in de içinde bulunduğu Ile-de-France bölgesinde 33 şirkette eş zamanlı grev başlattı.. Emekçiler, hükûmetin göçmen yasa tasarısını sömürüyü ve ayrımcılığı artıracağı gerekçesiyle iptal etmesini istedi. Buna ek olarak çalışma şartlarının iyileştirilmesi çağrısında bulunuldu.

Geri Dön 22 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN