Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Eylül 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta, düzensiz göçmenlerin durumu vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, İtalya'nın Lampedusa Adası'na gelen düzensiz göçmenlerin Fransa’ya kabul edilmeyeceğini duyurdu. Darmanin, İtalya'nın söz konusu göçmenleri Avrupa’ya dağıtmak yerine geldikleri ülkelere geri göndermesi gerektiğini savundu.

Adalet Divanı: Zorla geri gönderme politikası yasa dışı

Bununla birlikte Avrupa Birliği Adalet Divanı, Fransa’nın AB ülkelerinin topraklarında kayıt dışı bulunan üçüncü ülke vatandaşlarını, "geri gönderme kararı" olmaksızın zorla ülkeden çıkaramayacağına hükmetti.

1.400 kişi ehliyet sınavını rüşvetle geçmiş

Paris yakınlarındaki Vesoul kentinde şoförlük eğitimi veren bir sürücü kursunda, para karşılığı ehliyet sınav sonuç belgesi satıldığı ortaya çıktı. Çetenin, 250 ila 600 avro karşılığında, 1.400 kişiye usülsüz yollarla sınav belgesi temin ettiği bildirildi. Bu belgeler iptal edilecek.

Kar bitti, kayak merkezi kapatıldı

Fransız Alpleri'ndeki ünlü kayak merkezi La Sambuy, küresel ısınmanın neden olduğu kar eksikliği nedeniyle kalıcı olarak kapatıldı. 

Bakandan enflasyona çözüm: Yemek pişirmeyi öğrenin

Ticaret ve KOBİ Bakanı Olivia Gregoire hazır ve donmuş gıdaların enflasyonu artırdığını belirterek, “Hazır gıdalar tüketmek yerine yemek pişirmeyi öğrenin” dedi. Bakanın bu sözleri muhalefetin tepkisini çekti.

Le Pen 2027’de aday

Göçmen karşıtı Marine Le Pen, 2027 yılında düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını söyledi. Le Pen, "Ben, partimin doğal adayıyım" dedi

Sarhoş avcılara para cezası

İçkili şekilde avlanan avcılara karşı sert önlemler getiren bir düzenleme yürürlüğe girdi. Bu kararnameye göre, içkili şekilde ava çıkan ve bu davranışı tekrarlayan avcılar, 1.500 ila 3 bin avro arasında değişen para cezalarıyla cezalandırılacaklar.

Geri Dön 24 Eylül 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN