Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ağustos 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta aşırı sıcaklar ve Paris Belediyesi'nin önündeki göçmenler vardı. İşte yaşananlar...

Fransa’da aşırı sıcaklar nedeniyle birçok bölge için kırmızı ve turuncu alarmlar verildi. Hükûmet de aşırı sıcak hava nedeniyle tren ve metro istasyonlarında ücretsiz su dağıtımı başlatıldı.

Başkent Paris'te 2024 Olimpiyat Oyunları için temizlenmeye çalışılan turistik Sen Nehri'nde, su kirliliği nedeniyle planlanan bir yüzme etkinliği daha iptal edildi. 

Paris Belediyesi’nin karşısında insanların sokaklarda yattığı görüntüler dünya gündemine oturdu. Belediye Meclisi, belediye binası önünde kamp kuran göçmen aileler için hükûmete çağrı yaptı ve barınak sağlanmasını talep etti. 

Sağlık Bakanı Aurelien Rousseau, artan korona vakaları sonrası ‘gerektiği durumda maske takılması’ çağrısında bulundu.

Hapishanelerdeki aşırı doluluk sorunu nedeniyle mahkemeden Perpignan hapishanesini suçlu bulan bir karar çıktı. Montpellier İdari Mahkemesi, Fransa cezaevleri genel kontrolörünün yıllık raporuna dayanarak devleti suçlu ilan etti.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Manş Denizi üzerinden İngiltere'ye ulaşan düzensiz göçmenlerle ilgili sorunun çözümü için İngiltere'nin yasalarını değiştirmesi gerektiğini belirtti.

Geri Dön 27 Ağustos 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN