Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Ağustos 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta yangınlar ve artan korona vakaları vardı. İşte geride bıraktığımız haftanın gelişmeleri...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın Loire-Atlantique bölgesinde gazeteci Gerald Leclerc, pilotluğunu üstlendiği küçük uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Lisieux bölgesinde, 48 yaşındaki bir kolej müdürü şüpheli biçimde öldü. Şüpheli ölümle ilgili biri 17, diğeri 19 yaşında iki şüpheli gözaltına alındı.

Saint-Andre Belediye Başkanı Samuel Moli, evlerinin çevresindeki çalılıkları temizlemeyen yerel sakinleri, 500 hektarlık alanı tahrip eden yangının yayılmasından sorumlu tutarak suçladı. Yerel bir radyoya verdiği demeçte Moli, yangından bir ay önce halkı, evlerinin çevresindeki çalılıkları temizlemeleri gerektiği konusunda uyardığını ifade etti. Belediye başkanı, ev sahiplerinin evlerinin çevresindeki çalılıkları temizlemekle yükümlü olduğunu belirterek, bu sorumluluklarını yerine getirmemeleri nedeniyle yangının şehir sakinlerinin sorumluluğunda olduğunu vurguladı. Moli, "Çalılıkları temizlemeyen Saint-Andre sakinlerine karşı başkalarının hayatını tehlikeye atmaktan suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

 Alpes-Maritimes bölgesinde bir binada meydana gelen yangın sonucunda 3 kişi yaşamını yitirdi ve 21 kişi yaralandı. Önceki hafta da, Alsas bölgesindeki Colmar kentinde 9 Ağustos'ta, engellilerin ve refakatçilerinin konakladığı yazlık konutta çıkan yangında mahsur kalan 11 kişi hayatını kaybetmişti.

Koronavirüsün yeni ortaya çıkan ‘Eris’ varyantı, Fransa’da tıbbi prosedürlerin ve acil servis ziyaretlerinin sayısının artmasına yol açtı. Uzmanlar, panik yapmaya gerek olmasa da, yaz tatiliyle artan turist saysının ve festivaller gibi kalabalık etkinliklerin virüsün yayılmasına ortam sağladığını belirtti.

Paris’te 2024’te düzenlenecek Yaz Olimpiyatları nedeniyle başkentte önümüzdeki yaz için otel fiyatları ortalama altı kat arttı. Bazı oteller, olimpiyat dönemi için rezervasyon fiyatlarını 15 kata kadar artırdı.

Geri Dön 20 Ağustos 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN