Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
30 Temmuz 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta yine polis şiddeti tartışmaları vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'da bu hafta, 17 yaşındaki Nael'in polis kurşunuyla öldürülmesi sonrası yeniden alevlenen 'polis şiddeti' tartışmaları gündemdeydi. Bununla birlikte Nijer'deki darbe ve silah satışından elde edilen gelir de gündemdeki diğer maddeler arasında yer aldı.

Silah satışından rekor gelir

Fransa, 2022’de silah satışından 27 milyar avroya yakın gelir elde ederek rekor kırdı. 2022 yılında dünya çapındaki askeri harcamalar ise 2 trilyon 240 milyar avroyu geçti.

Macron'dan Nijer'deki darbeye tepki: Tehlikeli ve gayrimeşru

Fransa Cumhurbaşanı Emmanuel Macron, Nijer'de seçilmiş Cumhurbaşkanı Bazoum'a karşı yapılan darbeyi 'tehlikeli ve gayrimeşru' olarak değerlendirdi.

Polisin orantısız şiddet kullanımına 28 soruşturma

Fransa'da 17 yaşındaki Cezayir asıllı gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından çıkan ayaklanmalarda, polisin orantısız şiddet kullanımı hakkında 28 soruşturma başlatıldı.

Sıla yolundan acı haber...

Colmar şehrinde yaşayan Yozgatlı Yasin Çaycı, izin dönüşü sırasında aracıyla kaza yaptı. Kaza sonucunda araçta bulunan eşi ve kızı olay yerinde hayatını kaybederken, 3 kişi ağır yaralandı.

Yanan kamyonun videosunu çeken 60 sürücüye para cezası

Başkent Paris’in kuzeyindeki Oise’de A1 otoyolunun kenarında bir kamyon, bilinmeyen bir sebeple alev aldı. Otoyolda araç kullanırken yanan kamyonu görüp videosunu çekmeye çalışan 60 sürücüye para cezası verildi.

Siyasetçiler ve emniyet güçleri arasında gerilim

Polis şiddetine dair tartışmaların sürdüğü Fransa'da siyasetçiler ile emniyet mensupları arasında gerilim yaşanıyor. Marsilya kentinde polis memurları, bir meslektaşlarının protestoculara orantısız şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklanması üzerine greve gitti. Sosyalist Parti lideri Olivier Faure, "Polislerin kendini hukukun üzerinde görmesi ciddi bir sorun" açıklamasında bulundu.

Belirli yaş gruplarına ücretsiz sağlık kontrolü

Fransa’da sağlık açısından ‘kritik’ kabul edilen üç yaş grubuna 1 Ekim 2023’ten itibaren ücretsiz sağlık kontrolü imkânı sunulacak.

Macron: Son ayaklanmadan ders çıkarmalıyız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son protestolarla ilgili "Yaşananlardan dersler çıkarmalı ve somut cevaplar vermeliyiz" dedi.

Fransa Bisiklet Turu'nda zafer ikinci kez Vingegaard'ın

Fransa Bisiklet Turu'nun 110. organizasyonu sona erdi ve Jumbo-Visma takımının Danimarkalı sporcusu Jonas Vingegaard üst üste ikinci kez zaferle ayrıldı.

Geri Dön 30 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN