Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Temmuz 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta, 17 yaşındaki gencin öldürülmesinin ardından devam eden protestolar, Bastille Günü ve Macron'a gönderilen kesik parmak ucu vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'da 17 yaşındaki Cezayir asıllı gencin polis tarafından öldürülmesinden sonra başlayan protestolarda iki kişi öldü. Gözaltı sayısı 4 bini aştı. Yetkililer, 17 yaşındaki Nael M.’nin polis tarafından öldürülmesinin ardından patlak veren gösterileri kontrol altına almak için bazı sosyal medya platformlarına erişimin kısıtlandığını itiraf etti. Protestolar sırasında yağmalanan ve hasar gören dükkanların sigortacılara maliyetinin en az 650 milyon avro olacağı öngörüldü.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a gönderilen bir mektupta kesilmiş parmak ucu bulunması üzerine Paris Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

14 Temmuz günü, Fransız Devrimi'nin başlangıcı sayılan Bastille Hapishanesi baskınının yıldönümü kutlandı. Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, Bastille Günü kapsamında havai fişek satışlarının yasaklandığını duyurdu.

Fransız parlamentosu, 2024-2030 yılları için savunma bütçesini 413 milyar avroya çıkarmayı öngören yasa tasarısını neredeyse oy birliğiyle onayladı.

Fransa'da eski kıyafet ve ayakkabılarının yenisini almak yerine bunları onarıma götüren kişilerin onarım masraflarının 25 avroya kadarlık kısmı, devlet tarafından karşılanacak. 

Çek asıllı Fransız yazar Milan Kundera, 94 yaşında hayatını kaybetti. Kundera, 'Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği' eseriyle bilinen ve dünya çapında tanınan bir yazardı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin Ukrayna'ya yüksek tahrip gücüne sahip uzun menzilli yeni füzeler göndereceğini açıkladı. 

Fransa'da aşırı sıcaklar nedeniyle birçok bölgede turuncu alarm verildi. Sıcakların 40 dereceye kadar çıkabileceği söylendi.

Fransa’nın üst düzey istihbarat yetkilisi, 2023 yılının başından bu yana aşırı sağcı şiddet eylemlerinin ‘endişe verici seviyede’ arttığı uyarısında bulundu. 

Cezayir'in milli petrol ve doğal gaz şirketi Sonatrach, Fransız merkezli enerji devi TotalEnergies ile ülkenin güneydoğusundaki iki gaz sahasının geliştirilmesi için bir anlaşma imzaladı. 

Fransa'da, 15 yaşın altındaki çocukların sosyal medya platformlarını kullanmasını veli iznine tabi tutan yasa tasarısı onaylandı.

Fransız devlet demir yolları şirketi SNCF, bir hızlı trenin istasyonda kediye çarparak kedinin ölmesine sebep olduğu için suçlu bulundu.

Geri Dön 16 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN