Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Haziran 2023 Pazar

Fransa’da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta göçmenler, anayasa planı ve Paris'teki patlama vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Fransa’da bu hafta neler yaşandı?

Fransa’da Lyon-Torino arasına yapılmak istenen yüksek hızlı tren projesinin çevreye zararlı olduğunu söyleyen çevreciler ile polis karşı karşıya geldi. Binlerce çevrecinin düzenlediği eylemde tren projesinin bölgenin su kaynaklarına olumsuz etkileri olacağı söylendi. Polisin müdahalesi sonrası çevrecilerle polis arasında arbede yaşandı. Resmi kaynaklara göre; gösteride 12 güvenlik görevlisi ve bir gösterici yaralandı. 

Üçüncü dönem cumhurbaşkanlığını için Anayasa değiştirilebilir

Fransa’da Cumhurbaşkanı Macron’a yakınlığıyla bilinen siyasetçi Richard Ferrand, cumhurbaşkanlığında dönem sınırlamasını kaldırmak için Anayasa değişikliğine gidilmesi yönünde çağrıda bulundu.

Son 23 yılın en büyük depremi

Fransa’nın batısında, ülkede nadir görülen, 5,8 şiddettinde bir deprem oldu. Artçı sarsıntıların takip ettiği deprem, merkez üssü La Laigne bölgesinde büyük paniğe sebep oldu; birçok ev, okul ve kilise ağır hasar aldı. Depremde hayatını kaybeden olmadı, iki kişinin yaralandığı bildirildi. Depremden sonra, yüzlerce binanın ‘yaşanamaz’ hale geldiği tespit edildi.

Bordeaux’da yaşlı kadın ve torununa saldırı

Fransa’nın Bordeaux kentinde, 73 yaşında bir kadın ve torunu, otuzlu yaşlarında bir adam tarafından, görünürde bir neden olmadan saldırıya uğradı. Saldırganın Afrika kökenli olması, ülkede göçmen tartışmalarını yeniden alevlendirdi. 

Paris Olimpiyat Komitesi’ne polis baskını

Fransız savcılar, yolsuzluk soruşturması kapsamında, Paris Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi’nin Paris’teki bürosuna polisle beraber baskın düzenledi ve büroda arama yaptı. Savcılık, şimdiye kadar kamuoyuna açıklanmayan soruşturmanın, ‘kamu fonlarının zimmete geçirilmesi’ ve ‘çıkar çatışması ve adam kayırma’ şüphesiyle yürütüldüğünü açıkladı. 

Paris'te patlama: 4'ü ağır 37 yaralı

Paris'te, bir binada, ilk belirlemelere göre gaz kaçağı sebebiyle patlama yaşanadı. Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Paris'in 5. bölgesinde meydana gelen patlamayla ilgili basına yaptığı açıklamada, 37 kişinin yaralandığını ve bunlardan 4'ünün durumunun ağır olduğunu bildirdi. 

Aşırı turizme karşı turist kotası

Hükûmet, yabancı turistleri yönlendirmek ve aşırı turizmi kontrol altına almak için adımlar atmaya hazırlanıyor. Turizm Bakanı Olivia Gregoire, turistik sitelerdeki ziyaretçi akışını düzenleme ve aşırı turizme karşı strateji belirleme planını açıkladı. Plana göre, hükûmet, turistik sahaları belirlemek ve sezon dışı ziyaretleri teşvik etmek amacıyla bir izleme grubu kuracak. Ayrıca sosyal medya influencer'larını kullanarak aşırı turizmin risklerini anlatmayı düşünüyor. 

Geri Dön 25 Haziran 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN