Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Haziran 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta; Annency'deki bıçaklı saldırı ve emeklilik reformu vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın Annecy şehrindeki bir parkta düzenlenen bıçaklı saldırı sonucu, 2'si ağır 4 çocuk ve 2 yetişkin yaralandı. Fransız polisi, saldırganın İsveç kimlik belgeleri ve İsveç ehliyeti taşıyan 31 yaşındaki Suriyeli bir sığınmacı olduğunu söyledi.

Bıçaklı saldırı sonrası aşırı sağcılar sokağa indi. Saldırının olduğu parkta toplanan aşırı sağcılar 'mültecilere ölüm' sloganları attı.

Halkın öfkesine rağmen protestolara katılım düştü

Fransa’da emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasına karşı 6 Haziran Salı günü 14'üncüsü düzenlenen kitlesel grev ve protestolara katılım dibe vurdu. Sendikalar ve halk, umudunu, sol koalisyonun yasanın geri çekilmesini öngören yasa tasarısına bağlamıştı. Ancak reformun iptal için verilen yasa tasarısı, Ulusal Meclis'e Komisyon'dan ‘yaş sınırı maddesi çıkarılarak’ getirilince LIOT grubu önergesini geri çekti. Tasarı gündemden kalktı. Muhalefet güven oylamasına gidecek.

First Lady’nin yeğenine saldırıya hapis cezası

Fransa’nın First Lady’si Brigitte Macron’un yeğenine fiziksel saldırıda bulunmakla suçlanan üç sanık mahkemeye çıktı. Üç sanıktan ikisi -20 ve 22 yaşlarında iki genç- 12 ve 15’er yıl hapis cezasına çarptırıldı. 35 yaşındaki üçüncü sanık ise, 'doğru düzgün okuma yazma bile bilmediği' saptanınca beraat etti.

Uyuşturucu operasyonu: En az biri Türk, 5 gözaltı

Fransa’nın Lyon kentinde uyuşturucuyla mücadele ofisi tarafından düzenlenen operasyonda, 'helal' ürünleri satan bir mağazada kurulan gizli bölmede tutulan 20 kilo uyuşturucu ele geçirildi. Polis, en az biri Türk vatandaşı olan beş kişiyi uyuşturucu kaçakçılığı şüphesiyle gözaltına aldı.

Geri Dön 11 Haziran 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN