Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Mayıs 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta Emmanuel Macron'a yönelik protestolar vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa’nın güneyindeki Avignon kentinde onlarca reklam panosuna asılan, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Adolf Hitler gibi karikatürize edildiği afişler için, ‘halka açık hakaret’ ve ‘isyana kışkırtma’ suçlamalarıyla soruşturma başlatıldı. Afişlerde Hitler’inkine benzer bir bıyıkla resmedilen Macron’un yüzünde, Anayasa’nın emeklilik reformunu Meclis’te oylama yapmadan geçirmesine olanak sağlayan 49/3 Maddesine atıfta bulunarak, bıyığın olması gereken yerde 49.3 yazması dikkat çekti.

Brigitte Macron’un yeğenine saldırı

Emmanuel Macron’un eşi Brigitte Macron'un yeğeni Jean-Baptiste Trogneux'un, Cumhurbaşkanı Macron'un bir televizyon konuşmasının ardından, hükümet karşıtları tarafından darp edildiği bildirildi. Trogneux'a saldıran sekiz kişi gözaltına alındı. Cumhurbaşkanı Macron, saldırıyı ‘kabul edilemez’ olarak niteledi. 

Sarkozy'e ev hapsi

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, üç yıllık hapis cezası onandı. Sarkozy, cezasını ev hapsinde ve elektronik kelepçeyle çekecek.

Orta sınıfa vergi indirimi sözü

Macron, L’Opinion gazetesine verdiği demeçte; sosyal yardım almak için fazla zengin olan, ancak istediği şekilde yaşamak için yeterince zengin olmayan vatandaşlar için vergi kolaylığı sağlanacağını söyleyerek, planlanan vergi indiriminin aylık net geliri 1.500 ila 2.500 avro arasında olan kişileri hedef alacağını dile getirdi.

Aşırı sağcılar sokakta

Paris’te aşırı sağcı Action Française hareketinin taraftarları, Fransız ulusal kahramanı Jeanne d’Arc’ı anmak için gösteri düzenledi. Gösteri Opera binası yakınlarında başladı ve Pyramides Meydanı’nda son buldu. Göstericiler cumhuriyet karşıtı sloganlar attı ve polis ile kısa süreli gerilim yaşandı. Paris’te 6 Mayıs’ta düzenlenen Neonazi gösterisi muhalefetin tepkisine neden oldu. Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’in talimatıyla Paris Emniyet Müdürlüğü, aşırı sağcıların düzenleyeceği 5 gösteriyi yasakladı.

Geri Dön 21 Mayıs 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN