Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa'nın gündeminde bu hafta 1 Mayıs kutlamaları ve Emmanuel Macron'a yönelik protestolar vardı. İşte yaşananlar...

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa Kupası finalinde taraftarlar, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u protesto etti. Macron maç sonrası sahaya inmedi, galip gelen takımı tribünde tebrik etti. Bununla birlikte; Charente-Maritime kentinde, Macron’un ziyaret edeceği lisenin bulunduğu bölgede, tüm gösteri ve toplanmaların sabah 7.30’dan 18.00’e kadar yasaklandığı bildirildi. Sendikalar, 7 bin 500 avro para cezasına rağmen protesto çağrısı yaptı. 

Fransa’da sendikaların emeklilik reformuna karşı 1 Mayıs’ta sokağa inme çağrısına yanıt veren milyonlarca kişi, İşçi Bayramını kutlamak ve reformun yasalaşmasını protesto etmek için sokaklardaydı. Paris ve Bordeaux şehirlerinde mahkemeler, 1 Mayıs protestolarında polisin uzaktan kumandalı donlarla protestocuları izlemesine izin verdi.  1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında düzenlenen yürüyüş ve protestolara, sendika verilerine göre 2,3 milyon kişi katıldı. Protestolar olaylı geçti. Bakanlık verilerine göre, 500’ü aşkın kişi gözaltına alındı. 

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), aralarında bebeklerin de bulunduğu yaşı küçük göçmenleri gözaltında tutan Fransa’yı mahkum etti. Davacılara 19 bin avro tazminat ödenecek. 

Yüksek Seçim Kurulu, Fransa’da yaşayan Türk seçmenlerin seçimlere yoğun katılımı nedeniyle başkonsolosluklarda kurulan sandık sayısının artırıldığını duyurdu.

Geri Dön 07 Mayıs 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN