Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Haziran 2023 Cuma

Fransa’da bıçaklı saldırı: Dört çocuk yaralandı

Fransa'nın Annecy şehrindeki bir parkta düzenlenen bıçaklı saldırı sonucu, 2'si ağır 5 çocuk ve bir yetişkin yaralandı.

Saldırganın bir oyun parkında, aniden bebek arabalarına ve pusetlere saldırdığı aktarıldı. Durumu ağır olan iki çocuk, hastanede tedavi görmeye devam ediyor. 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, saldırıyı ‘korkakça’ olarak niteledi, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Çocuklar ve yetişkinler yaşamla ölüm arasında. Milletimiz sarsılmış durumda. Dualarımız yaralılar ve aileleriyle beraber" ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, saldırganın gözaltına alındığını bildirdi. Saldırının nedeni ise henüz bilinmiyor. 

Fransız polisi, saldırganın İsveç kimlik belgeleri ve İsveç ehliyeti taşıyan 31 yaşındaki Suriyeli bir sığınmacı olduğunu söyledi.

Saldırı sırasında, Ulusal Mecliste emeklilik yaşını 64’e çıkaracak reformun geri çekilmesi talepleri görüşülüyordu. Saldırı haberinin gelmesi üzerine, mecliste bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Geri Dön 09 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN