Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Şubat 2024 Perşembe

Fransa, Türkiye’den tarım işçisi alacak

Fransız hükûmeti, devam eden çiftçi protestolarına karşı, Türkiye de dahil olmak üzere üçüncü ülkelerden mevsimlik tarım işçisi alınacağını duyurdu.

Fransa, Türkiye’den tarım işçisi alacak

Fransa’da haftalardır devam eden çiftçi protestoları, hükûmeti harekete geçirdi. Fransız Ulusal Meclisi Milletvekili Mohamed Laqhila, mevsimlik tarım işçisi açığını kapatmak için Türkiye de dahil olmak üzere çok sayıda ülkeden tarım işçisi alınacağını duyurdu, “Üçüncü ülkelerden de işçilerin gelebilmesi için mevsimlik sözleşmeler yapmayı planlıyoruz” dedi. Ortalama maaşların aylık 3 bin avro civarında olacağı belirtildi. 

Söz konusu maaş, Türkiye’deki asgari ücretin 6 katına denk geliyor.

Fransa'ya mevsimlik tarım işçisi olarak gitmek isteyenlerin, temel Fransızca bilgisinin olması ve tarım işinde deneyim sahibi olmaları gerekiyor.

Geri Dön 29 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN