Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2023 Çarşamba

Fransa, ‘turist akınıyla’ mücadele etmeye hazırlanıyor

Fransa hükûmeti, özellikle yaz aylarında ülkeye yaşanan turist akınıyla mücadele etmek için bazı bölgelerde turist sayısını sınırlamak istiyor.

Turizm Bakanlığı, ziyaretçileri ülkenin daha az bilinen bölgelerini keşfetmeye teşvik etmek için bir strateji üzerinde çalışıyor. 

Turizm Bakanlığı verilerine göre, her yıl ülkeye gelen turistlerin yüzde 80’i, ülkenin sadece yüzde 20’ini oluşturan en popüler bölgelerde yoğunlaşıyor. Turizm Bakanı Olivia Gregoire, bu durumun, ‘hem yerel halkın yaşam kalitesini, hem de turistlerin güzel vakit geçirmesini’ tehdit ettiği görüşünde. 

Hükûmet, bu nedenle, izdiham riski en yüksek olan turistik bölgeleri belirlemek, ve ziyaretçileri daha az bilinen yerlere gitmeye veya sezon dışında seyahat etmeye teşvik edecek stratejiler oluşturacak bir izleme grubu oluşturacak.

Geri Dön 21 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN