Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2023 Perşembe

Fransa, tüm aşırı sağcı gösterileri yasaklamaya hazırlanıyor

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, tüm aşırı sağcı grupların protesto düzenlemesinin yasaklanmasını talep etti. 

Fransa’da emeklilik reformuna ve Cumhurbaşkanı Macron’a karşı protestolar yasaklanırken, geçtiğimiz hafta sonu aşırı sağcı Neonazilerin Paris merkezinde yürüyüş yapmasına izin verilmesi sert tepki çekmişti. İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, tüm aşırı sağcı grupların protesto düzenlemesinin yasaklanmasını talep etti. 

Neonazilerin protestosuna izin verilmesi nedeniyle salı günü parlamentoda eleştiriler ve sorularla karşı karşıya kalan Darmanin, aşırı sağcı bir militanın ölüm yıldönümü olan 6 Mayıs’ta her yıl Paris’te düzenlenen gösterileri eleştirdi ve polisin bu gösterilere izin vermesini ‘kabul edilemez’ olarak nitelendirdi. 

Başbakan Elisabeth Borne ise, gösteri görüntülerinin şok edici olduğunu, ancak etkinliğin yasaklanması için hiçbir neden olmadığını söyledi. Borne, "Demokrasimiz protesto hakkını da garanti ediyor" açıklamasında bulundu. Ancak daha iki gün önce, 8 Mayıs’ta, Macron’un Zafer Günü için ziyaret edeceği bölgelerde protesto yasağı getirilmişti.

Geri Dön 11 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN