Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2024 Cumartesi

Fransa, teflon tavaları yasaklamaya hazırlanıyor

Fransa hükûmeti, kanserojen maddeler içerdiği iddiasıyla teflon tavaların üretimi ve satışını yasaklamak üzere harekete geçti.

Ulusal Parlamento'da Milletvekili Nicolas Thierry tarafından sunulan bir yasa teklifi oylandı. Teklif, insan sağlığı ve çevre üzerinde uzun vadede zararlı etkilere sahip olan ve 'sonsuz kirleticiler' olarak adlandırılan PFAS kimyasallarını içeren ürünlerin yasaklanmasını amaçlıyor. Bu kimyasal, teflon tavaların yanı sıra gıda ambalajları ve tekstil ürünlerinde de yaygın olarak kullanılıyor.

Avrupa Kimyasallar Ajansı da geçen yıl PFAS maddesinin yasaklanmasına yönelik bir taslak yayımlamıştı, ancak bu yasaklama girişimi, Fransa'da binlerce kişiyi istihdam eden sektörleri olumsuz etkileyebilir. Bu bağlamda, Tefal fabrikası çalışanları yasaya karşı protesto gösterileri düzenleyerek "Yasa geri çekilsin. Tavamıza dokunmayın" şeklinde çağrıda bulundular.

Geri Dön 06 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN