Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2023 Salı

Fransa, tarihinin en kurak ve sıcak yazına hazırlanıyor

Fransa hükûmeti, bu yaz ülke genelinde yaşanması beklenen su kıtlığının, rekor düzeyde sıcak ve kurak geçen 2022 yazındakinden daha büyük olabileceği konusunda uyarıda bulundu. 

Fransa Çevre Bakanı Christophe Béchu, yeraltı suyu seviyesi, yağış ve su yollarına ilişkin toplanan verilere dayanarak hazırlanan rapora göre, ülkenin 96 bölgesinden 28’inde kuraklık riskinin ‘çok yüksek’ olduğunu aktardı.

Ülkenin birçok bölgesinde belediyeler, havuzların doldurulmasını yasaklamak, arabaların yıkanmasını ve bahçelerin sulanmasını kısıtlamak gibi çok sayıda su kısıtlamasını hali hazırda yürürlüğe koydu. Ülkenin güneybatısındaki Doğu Pireneler bölgesinin valisi, bir adım ileriye giderek şişme yüzme havuzlarının satışını yasakladı. 

Geçen sene uygulanan su kısıtlamaları sırasında 13 bini aşkın kontrol yapıldığını ve bunların 1.000’inin yaptırımla sonuçlandığını aktaran Çevre Bakanı Béchu, gerekirse yaptırımların sıkılaştırılabileceğini belirtti.

Geri Dön 23 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN