Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2023 Perşembe

Fransa, Nijer’deki vatandaşlarını tahliye ediyor

Fransa, 26 Temmuz’da yaşanan askeri darbenin ardından, Nijer’deki vatandaşlarını tahliye etmeye başladı. 

Nijer’deki yaklaşık 600 Fransız vatandaşının tahliye için başvurduğu, tahliye işlemlerinin önümüzdeki birkaç gün içinde tamamlanacağı açıklandı.  Fransız basınında yer alan haberlere göre, yaklaşık 250 kişiyi taşıyan ilk tahliye uçağı, 2 Ağustos Çarşamba günü Paris’e indi.

Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna, Fransa’nın Nijer’e herhangi bir askeri müdahalede bulunup bulunmayacağı sorusuna, "Birinci önceliğimiz kendi vatandaşlarımızın güvenliğidir" yanıtını verdi. 

Nijer'de 26 Temmuz'da gerçekleşen askeri darbe sonucunda, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı unsurları Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum'u alıkoymuş ve yönetimi ele geçirdiklerini duyurmuştu. Başkent Niamey’de, 30 Temmuz’da  Fransız Büyükelçiliğinin önünde toplanan binlerce darbe destekçisi, elçilik binasına hasar vermişti.

Geri Dön 03 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN