Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Nisan 2024 Salı

Fransa, İran İHA’larını vurdu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İran'a ait insansız hava araçlarını, Ürdün hava sahasında vurarak İsrail’e saldırıları engellediklerini açıkladı.

Macron, Fransız BFMTV ve RMC kanallarına verdiği ortak demeçte, İran’ın İsrail’e saldırılarının orantısız olduğunu savundu, "Tüm füze ve dron saldırıları başarıyla bertaraf edildi. Bu İsrail için bir zafer“ diye konuştu.

Fransa'nın Ürdün'de bir askeri üssünün bulunduğunu belirten Macron, "Ürdün’deki hava sahamız ihlal ediliyor“ dedi. Macron, dünya liderlerine çağrıda bulunarak, yazın gerçekleşecek Paris Olimpiyat Oyunları’nda saldırılara ara verilmesi önerisinde bulundu.

İngiltere de İran İHA’larını vurdu

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İran'ın İsrail'e hava saldırısının ardından yaptığı açıklamada, Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) jetlerinin İran'a ait dronları vurduğunu doğruladı. Sunak, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İran’ın İsrail’e saldırılarını kınayarak, "Tehlikeli ve gereksiz bir gerginliğe gerek yok" diye konuştu. Sunak, Birleşik Krallık’ın İsrail’in yanında olduğunu hatırlatarak "İngiliz jetleri sadece İsraillilerin değil, Ürdünlü sivillerin de hayatını kurtardı" dedi.

İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps da Kraliyet Hava Kuvvetlerine (RAF) ait ek jetler ve yakıt ikmal tankerlerinin Orta Doğu'ya gönderildiğini duyurdu.

Geri Dön 16 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN