Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2024 Cuma

Fransa, Avrupa’nın en doğurgan ülkesi

Avrupa İstatistik Dairesi’nin verilerine göre; Fransa, kadın başına 1,84 çocukla Avrupa Birliği’nin doğurganlık hızı en yüksek ülkesi oldu.

Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü’nün (INSEE) raporlarına göre, ülke nüfusu 2023 yılında, 68 milyon 400 bine ulaştı. Anakarada 66,1 milyon, ülkenin denizaşırı topraklarında 2,2 milyon kişinin yaşadığı açıklandı. Oranların bir önceki yıla göre yüzde 0,3 artığı kaydedildi.

Fransa’da doğum oranları 2022 yılına nazaran yüzde 6,6 düştü, 678 bin bebek dünyaya geldi, 631 bin kişi hayatını kaybetti. Avrupa İstatistik Dairesi’nin verilerine göre, Fransa kadın başına 1,84 çocuk sayısıyla Avrupa Birliği’nin doğurganlık hızı en yüksek ülkesi oldu.

Ülkedeki ortalama yaşam süresi ise kadınlarda 85,7, erkeklerde 80 yıla yükseldi. 

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, doğum oranlarının yeniden yükselmesi için annelere 6 aylık doğum izni verilmenin planlandığını bildirdi.

Geri Dön 19 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN