Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ekim 2023 Pazartesi

Filistin'i destekleyen sol partiye 'terörü övdün' soruşturması

Fransa'da, solcu Yeni Anti-Kapitalist Parti (NPA) Filistin'e destek açıklamaları nedeniyle "terörü övme" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Filistin'i destekleyen sol partiye 'terörü övdün' soruşturması

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, bu soruşturmayı bir televizyon programında duyurdu. NPA'nın açıklamasında, Filistinlilere ve tercih ettikleri mücadele yöntemlerine destek ifadeleri yer almıştı. Parti, İsrail yönetiminin işgal karşıtlarını 'sonsuz bir döngüde yok etme' stratejisi izlediğini belirterek, "Bu kez saldırı direniş tarafından geldi" demişti.

Fransa İçişleri Bakanı Darmanin, bazı gruplardan, örgütlerden ve ara sıra siyasi partilerden nefreti, intifadayı ve terörü öven düşük seviyeli açıklamalar geldiğini ifade etti ancak spesifik bir örnek vermekten kaçındı.

Aynı zamanda, Fransa'daki bir diğer sol parti olan Boyun Eğmeyen Fransa'nın antisemitik olup olmadığı sorusu üzerine Darmanin, "Aksini göstermediler" dedi. Boyun Eğmeyen Fransa lideri Jean-Luc Mélenchon ise İsrail ve Gazze'deki şiddetin yalnızca daha fazla şiddeti beslediğini belirten açıklamalar yapmıştı. Ancak Mélenchon, Hamas'ı kınamaması diğer partiler tarafından eleştirilmişti.

Geri Dön 16 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN