Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Eylül 2023 Perşembe

Fas ile Fransa arasında 'deprem yardımı' polemiği

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fas'ın Fransa'nın deprem yardımını kabul etmemesi konusundaki polemiğe yanıt verdi ve "Tüm bu tartışmalar saygılı bir şekilde sona ermeli" dedi.

Fas, şiddetli bir depremin ardından dünya genelinden gelen yardım tekliflerini kabul ederken Fransa'nın teklifini henüz kabul etmemesi nedeniyle bir tartışma yaşanmıştı. Macron, bu polemiği kınadı.

Fransa Cumhurbaşkanı, Twitter'da Fas halkına yönelik bir video yayımladı ve "Uluslararası yardımın koordinasyonu tamamen Majesteleri Kral'a ve Fas hükûmetine aittir. Bu nedenle onların egemen tercihlerine saygı göstermeliyiz" dedi.

Fas ile Fransa arasındaki ilişkiler, Cezayir ile diplomatik ilişkilerini 2021'de koparan ve Emmanuel Macron'un daha sıkı bağlar kurmaya çalıştığı eski sömürgeler arasında gerilmişti. Ayrıca Fas, Fransa'nın Batı Sahra'nın Fas'ın egemenliğini tanıyan ABD ve İsrail ile aynı çizgide olmaması nedeniyle Fransa'yı eleştirmişti.

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN