Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Şubat 2024 Perşembe

Eyfel Kulesi grev nedeniyle kapatıldı

Başkent Paris'te, Eyfel Kulesi çalışanları, işçi sendikalarının çağrısı üzerine greve gitti ve kule ziyarete kapatıldı.

Eyfel Kulesi grev nedeniyle kapatıldı

Grevciler, Paris Belediyesinin, kuleyi işleten SETE şirketinden talep ettiği kar payının yüksekliğine itiraz etti ve belediyeden daha makul bir ücret talebinde bulundu.

Genel İş Sendikası (CGT) Temsilcisi Stephane Dieu'ya göre, Eyfel Kulesi'nin bilet satışlarından elde edilen gelir, anıtın yenileme çalışmaları, işletme maliyetleri ve Paris Belediyesine ödenen kâr payı için kullanılıyor. Dieu, daha önceleri belediyeye yıllık 8 milyon avro kâr payı ödediklerini, bu rakamın son zamanlarda 16 milyon avroya çıkarıldığını ve belediyenin bu miktarı 50 milyon avroya çıkarmak istediğini belirtti.

Pandemi nedeniyle anıtın bir süre kapalı kalmasıyla biriken 100 milyon avro borç da grevcilerin endişeleri arasında yer alıyor. Eyfel Kulesi çalışanları, SETE'nin mali politikasına karşı 27 Aralık 2023'te greve gitmişti. Paris Belediyesi, SETE'nin yüzde 99 hissesine sahip olarak şirketin en büyük hissedarı konumunda.

Geri Dön 22 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN