Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Kasım 2022 Cumartesi

Enflasyonla gelen yoksulluk derinleşiyor

Fransa’da enflasyon nedeniyle yüz binlerce kişi her gün bir öğün aç kalmak ile borçlanmak arasında seçim yapmak zorunda kalıyor.

Fransa’da ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapan hayır kurumu ‘Secours Catholique’in verilerine göre, enflasyon nedeniyle yüz binlerce kişi her gün öğün atlamak veya borç altına girmek arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. 

Kurum, gıda dağıtım merkezine gelen 950 bine yakın kişinin ortalama aylık gelirinin 548 avro olduğunu açıkladı. Bu, tek yaşayan bir kişi için aylık 1.100 avro olarak belirlenen yoksulluk sınırının çok altında. Ayrıca, bu kişilerin kira, faturalar gibi giderlerin, aylık gelirin yaklaşık yüzde 60’ını oluşturduğu belirtildi. Yani, bu sabit giderler çıkarıldıktan sonra, insanların günü geçirmek için sadece ortalama 5 avro parası kalıyor. 

Geri Dön 19 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN